Posted by: Mirri | juuni 7, 2009

Võidurõõm ja empaatia

Olen juba paarkümmend aastat tennisefänn olnud. Ajapikku on mulle tekkinud tutvusringkond, kes vahendab mulle suure tennisemaaima klatshi.
Jutud käivad, et Svetlana Kuznetsova olla naistennisistide hulgas kõige armastatum liige. Räägitakse, et ta on abivalmis, heatahtlik ja kaastundlik. Et hädas julgeb talt abi paluda, kartmata, et ta sinu nõrkust kusagil kuritarvitab. Suur meedia läheb Kuznetsovast üldiselt mööda. Ta on küll ammu-ammu WTA edetabeli top kümne seas aga igatsorti analüüside ja ennustuste puhul räägitakse temast napilt. Võib-olla on see tingitud tema tagasihoidlikust välimusest. Tal ju pole sellist glamuuri nagu Sharapoval või Ana Ivanovicil. Tal pole ka suurt venda Maratit, kelle olemasolu automaatselt talle rohkem tähelepanu tõmbaks.

Eile oli siis French Openi finaal. Mängisid Safina ja Kuznetsova. Ma ei lootnud Kuznetsova võitu aga hoidsin talle kõvasti pöialt. Aga tore on, Kuznetsova võitis ja koguni vaid kahe setiga 6:4, 6:2.
Mäng oli huvitav. Safina ei suutnud kuidagi reageerida Kuznetsova erinevatele löökidele ja üritas lihtsalt järjest tugevamini lüüa. Lõpuks viis see lihtvigadeni ja topeltvigadeni servidel. Ka kohtumise viimane serv oli temapoolne topeltviga. Kuznetsova mäng oli mitmekesisem. Rõõmu pakkusid tema kiired reaktsioonid ja nii mitmedki võrku tulemised.

Aga mitte soov mängu analüüsida ei pannud mind kirjutama. Üllatav oli see, mis toimus pärast mängu lõppu. Tavaliselt võitja hüppab ja kargab ja karjub jne, jne. Kuznetsova vaid lehvitas ja naeratas leebelt. Auhindade kättejagamisel oli ta endiselt tagasihoidlik ja oma kõnes palus siiralt Safinalt vabandust, üteldes, et tegelikult on Safina temast parem mängija aga selle mängu, näe, võitis tema. Aga küll Safina võidab teine kord. Ja see esinemine oli niisugune, milles polnud poosi ega pettust. Kui just mitte arvata, et tipptennisemängijal Kuznetsoval on ka erakordsed näitlejavõimed. Ja ma ei taha väita, et Kuznetsova oli võidu üle kurb. Ta oli õnnelik, ent ilmselt ei tahtud ta oma õnnega lapspõlvesõpra häirida.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: