Posted by: Mirri | mai 17, 2009

Hull lugu

Minu korteri kohal on korter, mida omanik välja üürib. Praegu on üürnikeks kaks tudengineiut. Vahete-vahel on neil ikka külalisi ja pidu jõuab ka minu kõrvadesse aga ma pole sellest probleemi tekitanud. Inimesed lõõgastuvad ja lärm ei ületanud minu taluvuse piire. Eile oli Eurovisiooni lõppkontsert ja üleval oli väga lõbus. Kontsert sai otsa ja varsti oli rahu majas. Läbi une kuulsin hiljem küll mingit lärmi aga ma magasin rahus edasi.
Hommikuks selgus aga kole lugu. Esimese korruse trepikoja laes jookseb gaasitoru. See toru oli üsna vastu lage aga sõrmed ikka mahtusid lae ja toru vahele. Ülemise korteri külalised otsustasid lahkudes gaasitoru abil natuke lõuga tõmmata. Toru paindus laest umbes 40 cm kaugusele ja ühenduskohast hakkas gaas välja sisisema. Poisid panid plehku. Õnneks juhtus keegi hilja koju tulema ja gaasi lõhna tundes kutsus avarii välja. Tänu temale oleme siis elus.
Gaasimees aga ütles, et meie juhtum polegi erandlik. Neid lõuatõmbajaid olla ikka.
No mis värk on? Et purjuspäi inimesi surnuks sõidetakse, tundub juba normalne värk olevat. Kas ongi normaalne, et me enam üldse oma tegude eest ei vastuta? Olgu see siis suur poliitika või mingi kortermaja elanike elud.


Responses

  1. Noh, ma ei tea, vist ei vastuta jah, sest kui sa ei pea kunagi sellesse kohta tagasi tulema. Kui palju on neid inimesi, kes siis, kui nad teavad, et vahele ei jää, ikka seadust täidavad? Mõned on. Aga arvestades viimast 15-20 aastat indiviidikesksusekultust, ei tohiks imestama panna.

    Aga ikka paneb. Mis siis, et leiab ratsionaalseid seletusi. Õudne…

    Tuleb vist lasta gaasitorud kõik värvida kolla-mustatriibuliseks ja gaas peale kirjutada. Sest kui nad oleks mõelnud, et gaas, ega ei oleks julgenud niimoodi lõuga tõmmata, isegi purjuspeast. Tuleb arvestada, et inimesed ei mõtle oma peaga.

  2. Jah, inimesed ei mõtle oma peaga. Mitte kusagil, sellepärast ongi reklaamil suur mõju. Inimesed hääletavad suures õnnes inimese poolt, kes lubab Eesti viia viie rikkama riigi hulka! Tule taevas appi, selle uskumine on sama tobe kui gaasitorul lõuga tõmmata.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: