Posted by: Mirri | jaanuar 10, 2009

Kas see on KAPO?

Minuni pole see jabur allkirjade kogumine õigusriigi vastu jõudnud. Sain sellest teada siit.

Pole ju ilmvõimatu, et selle ettevõtmise taga on Venemaa karvane käsi. 😉 Mitte kellelegi teisele ei ole selline allkirjade kogumine kasulik. Kogu see kisa, mis puudutab nende nelja mehe kohtuprotsessi, on kasulik vaid neile, kes tahavad Eestit näha riigina, kus inimesi sorditakse rahvuse alusel. Seda ju soov, et kohtuprotsess peab andma tulemi, millega üpris kahtlaselt määratud “rahva õiglustunne” rahule jääb, tähendab. Soov, et ei mingit õigusriiki!

Kui lisada siia veel ajalehtede ajupesu, siis võib juhtuda, et pinged lähevad ühiskonnas ülemäära suureks (ükskõik milline selle kohtuprotsessi lõpptulemus ka poleks). Ja siis peab Venemaa oma kohustuseks rahvuskaaslasi kaitsama tulla. Nojah, ja kui nüüd hakata vandenõuteoreetikuks :), siis see võibki olla kogu selle mängu eesmärk.

Ma ei tea, millised on KAPO ülesanded. Mul on meeles, et nad pidasid oma ülesandeks vestelda loomaõiguslastega, kes tegid registreeritud kampaaniaid. Kuid kas nad ei peaks ka tegelema selliste allkirjakogujatega? No mitte karistama aga vestlema ja valgustama. Sest piibelgi ütleb midagi niisugust, et head kavatsused sillutavad tihti teed põrgusse. Ehk need konkreetsed inimesed ongi heade kavatsustega ent vaimust vaesed? Aga ei tee paha ka veidi nende tausta uurida. Järsku ikka ongi karvane käsi. Nii mõnegi nn rahvuslase suhtes on mul küll tunne olnud, et tegemist on provokaatoriga, keda ei huvita muu, kui pingete suurendamine. Kas KAPO ei peaks tegelema pingete võimaliku kasvu pidurdamisega? Isegi siis, kui pingestajad on heausksed lollpead.

No keegi peaks ju rahva valgustamisega tegelema!? Ajalehed seda ei tee, sest nemad tegelevad enese müümisega. Valgustaja saab olla vaid see, kes on vaba enese müümise kohustusest, see kes hoolib. Kas see on KAPO?


Responses

 1. Ei. no kui seal allkirjalehel oli tõesti punkt , et tuleb kindlasti jätkata kohtu pidamist kuni süüdimõistva otsuse saavutamiseni, siis on selle lehe kokkupanijate mõistus küll kahjustatud. Sama saab ütelda iga inimese kohta, kes sellisele roppusele alla kirjutab!

 2. See lõik “aprillimässu korraldajate üle tuleb kindlasti jätkata kohtu pidamist kuni süüdimõistva otsuse saavutamiseni” on küll pöörane.

  Süüdimõistva kohtuotsuse eeldamisest juba enne protsessi on loogiliselt iseenesest üsna väike samm mõttekäiguni, mille esitas A. Hitler 1937. aastal oma kamraadidele, õigustades n-ö erimeetmeid, kohtuvälist tegutsemist. Ta ütles:

  “Ah, me toimisime vastavalt vajadusele. Kui kusagil asi hulluks läheb, siis toimime ka meie hullult. Selleks otstarbeks on meil koonduslaagrid. Ma ei saa seda kohtutega teha. Kohtutes, teate, kestab asi mitu kuud. Niimoodi ei saa.”

 3. Naiivne on uskuda, et mingi valgustus neid välja kujunenud fashistliku maailmavaatega inimesi muudab. Neil puudub avatus ja igasugune valmisolek isegi elementaarseks mõttevahetuseks. Nende seisukohtadest erineva puhul tuleb lihtsalt sõim ja siltide kleepimine.

  Ainus, mis neid mõjutab on füüsiline jõud. Mõistusele neid kutsuda pole võimalik.

 4. Mild, KAPOst rààgid vòi? Usu mind, nad ei sòima. Ja Eesti on ikka pàris demokraatlik hektel, ma ei nàe kuidagi, et relvastatud vastupanu oleks òigustatud…

 5. Ei räägi KAPOst. Räägin neist nn isamaalastest, kes praegu õigusriigi vastastelt allkirju korjavad. Ma mõtlen, et ei KAPO ega ka teised ei saa neid muuta mingite veenmistega.

 6. 🙂 Vabandust, et valesti aru sain, aga “need” said antud kontekstis olla vähemalt neli erinevat gruppi 😛

  Arvatavasti on sul õigus – et mõningaid inimesi ei saa väidetega veenda. Aga samas, ma arvan, et seni kuni need veendumused kellelegi otsest kahju ei tee, siis ei ole ju vaja sellele aega raisata. Kui vägivaldseks muutuvad, eks siis näe.

  KAPO asi ongi uurida, ega neil ei ole plaani või tendentsi vägivaldseks muutuda ja mõnda terroriakti ei plaanitse…. Kui KAPO juba Eesti loomakaitsjaid selles kahtlustasid (kes on alati vägivallatuseset rääkinud ja alati ka seaduse piires olnud), siis niisugune üleskutse vajaks kindlasti tähelepanu… 🙂

  Samas, mul on jäänud mulje, et selle üleskutse taga on pigem lihtsalt “hullukesed”. Allakirjutanute hulgas, tõsi küll, on küll inimesi, kelle puhul ma olen kindel nende võimes oma sõnade ja tegude eest vastutada. (Aga ma siiski loodan, et paljalt allkirja pärast KAPO kedagi pinnima ei hakka ja ma loodan, et see neljatäheline organisatsioon edaspidi rohkem seadusetähest kinni peab).

 7. Vabandan, olin nii oma mõttes kinni, et vääritimõistmine ei tulnud ettegi.

  Nomaeitea kas need allkirjakogumised nii süütud ongi.

  Verbaalselt on need antiõigusriiklased ikkagi väga argessiivsed.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: