Posted by: Mirri | august 31, 2008

Hirm teeb elu sisukaks?

Mu heal sõbral ja kursaõel on augusti lõpus sünnipäev. Meie kunagisel kursusel on kenaks kombeks talle külla minna. Kutsumata ja küsimata, alates kell kuuest oma sünnipäeval ta ootab meid. Seekord kogunes kümme tarka ja haritud eestlast. Tudengipäevist saadik teadsin, et kõik oleme sellised kaine mõistusega ja ühiskonnakriitilised inimesed. Nagu karta oli keeras jutt poliitikale. Ja minu suureks üllatuseks olid kõik hirmus venelaste peatse sissetungi pärast Eestisse. Mul seda hirmu pole. Uurisin, et mis siis nüüd teisiti on, kui ntx kümme aastat tagasi, kus meist keegi sellel kuupäeval venemaast ei rääkinud. Või isegi 18 aastat tagasi? Venemaa ju provotseerib kõiki oma naabreid ja provokatsioonidele ei tule kaklusega vastata. See tõde peaks meil ju kõigil lapsepõlvest teada olema. Lisaks ei tasu unustada, et praegu oleme NATOs ja Euroopa Liidus. Jne…jne. Ehk jõudis mu jutt pärale.

Aga hirm on ikkagi väga hea elu sisustamise vahend. Mina kardan näiteks, et USA valimised võidavad Vabariiklased. See nende asepresident Sarah Palin on väga hirmutav isiksus. Ta on abortide vastane, ja seda isegi siis, kui naine on vägistatud. Rääkimata geneetiliselt vigasest lootest. Ise sünnitas ta selle aasta aprillis viienda lapse, Downi sündroomiga poja, kuigi varajasest lootetestist oli teada, et loode on geneetilise veaga. Lisaks pooldab ta relvade vaba omamist ja on kange jahipersoon.


Responses

 1. ahah. niisiis olen ka mina väga hirmutav isik.
  kasutage mind oma elu huvitavamaks muutmisel, pliiz.
  aga relvade vabapidamist ma ei poolda, siiski.
  enamusel inimestest ei jätku kylma närvi.
  olgu kyll, et vägistajat oleks hea tulistada. tema võib ette jõuda, see, keda tahan maha nottida.

 2. Vari, miks sa hirmutav oled? Aga Palin, jah, selliseid on paraku vabariiklaste – nii parteiliikmete kui pooldajate – hulgas omajagu palju. Eks näis.

 3. Oot-oot, kulla Vari, millisele juhtivale kohale sa kandideerid? Hirmutav on ju selline abordivastane jahimees, (vabandust, jahipersoon) juhul, kui tal on võim.

  Üksikisik võib arvata mida tahes ja kui ta teadlikult tahab vigasest lootest inimlast kasvatada, siis on see tema õigus. Aga neil, kes seda ei soovi, peab olema õigus teisiti käituda.

  Asepresidendi kandidaat, kes räägib, et vägistatu peab soovimatu lapse ilmale tooma, on ikka õudne variant sellele kohale küll!

 4. Olen Mirriga 100% nõus. See Palini suhtumine aborti on kõhedust tekitav.

 5. Mulle teeb nalja, et kellegi jaoks on ühe kauge maa asepresidendikandidaadi suhtumine aborti hirmutavam ebademokraatlikust ja militaarselt agressiivsest naaberriigist.

 6. Nojah, eks neid inimesi ikka leidub siin maamunal, kes saavad hea meele teise hirmudest.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: