Posted by: Mirri | juuni 6, 2008

Lihtsalt mängurõõmust

Täna olid French Openil meeste poolfinaalid. Erakordne oli Roger Federeri ja Gael Monfilsi vaheline mäng. Federer on praeguseks muutunud väga tõsiseks filigraanse tehnikaga töötegijaks, kes tuleb võitma ja tema mängu eesmärk on võit. Muu ei näi oluline olevat. Monfils on särav publikule mängiv näitlejaverd isik. Ta teeb väljakul spagaate ja kukerpalle. Eduka mängu järel pöörab ta tähelepanu ka publikule. Kuna ta on prantslane, siis kodupublik loomulikult toetab teda maruliselt. Eilses Eurospordi vestluses ütles Mats Wilander midagi niisugust, et Monfilsist pole loomulikult Federerile mingit vastast, kuigi ta on huvitav mängija. Aga tegelikkuses tuli Federeril võitmiseks mängida neli üpris rasket setti 6:2, 5:7, 6:3, 7:5, mis vaatajatele väga suurt naudingut pakkusid.

Mulle jäi meelde kommentaatori järgmine mõte.

Monflis on kaasaegses tennises ainuke tippmängija, kes mängib sellepärast, et talle meeldib mängida. Kõikidel teistel on muud eesmärgid. Kes tahab raha, kes tahab kuulsust, kes tahab ennast proovile panna. Aga Monflis tahab ainult mängida. Ja ta naudib mängu.

Monflisi mängu vaadates ma usun seda. Eriti kui tema vastasmängijaks on ülitõsine Federer, kelle pilk muutub kurjaks kaotusseisu sattudes. Monflis aga naeratas kaotusseisus vabandusenaeratust oma tulistele fännidele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: