Posted by: Mirri | mai 29, 2008

Olen tige nagu herilane

Istanbulis tundsin rõõmu ühistranspordist. Puhtad (uued?) korraliku sisustusega bussid ja trammid. Läbimõeldud maksesüsteem. Ülipuhtad ja  suured trammiaknad ja ei mingeid lolle reklaame akendel.  Juhtusin nägema, kuidas üks inimene väljudes pillas paberi trammi põrandale, ise seda mitte märgates. Ja kohe leidus trammis keegi, kes paberi  sõna lausumata üles võttis ja prügikasti pani. Ka Istambul ise on väga puhas, kogu aeg sõidavad ringi väikesed aiatraktori suurused puhastusmasinad.

Kui ma täna hommikul Tartus linnaliini bussi astusin, tabas mind masendus. Kõik bussiaknad olid reklaami täis kleebitud ja buss oli poolpime. Istmed bussis olid kulunud ja plekilised. Üks armetu onuke haises nurgas.  Püha  taevas, millega oleme siin Tartus selle needuse ära teeninud? Vaatamata suhteliselt lühikestele liinidele maksab ju sõidupilet 15 krooni!

 Läksin Tartu linnaliine teenindava GoBusi kodulehele ja sealt oli lugeda, et kogu bussikülje kasutamine reklaamiks maksab 5400 krooni kuus. Hm. Minu arvates kahju, mida see akende kinnikleepimine teeb, on märgatavalt suurem.  Iga võõras bussisõitja leiab, et meil on tsivilisatsioonini veel pikk tee minna.

Kui õige algataks kodanikuliikumise: Bussid puhtaks ja bussiaknad reklaamivabaks!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: