Posted by: Mirri | märts 15, 2008

Kas lits või süütuke?

Mul on mälus mingi kunagi toimunud kohtulugu, kus üht meest süüdistati neiu vägistamises. See neiu oli süütu, st neitsi. Mees väitis, et tüdruk käitus nii, et ta pidas teda litsiks ja arvas, et talle on kõik lubatud. Neiu süütus oli mehele olnud suureks shokiks. Hiljem kuulsin, kuidas mehed arutasid, et tihti pidavat süütud tütarlapsed provotseerima täpselt samal viisil nagu vanad litsid. Vahe olla ainult selles, et ühed ei tea, mida nende tegevus esile kutsub, aga teised teavad seda väga hästi.

Tom arutab oma blogis selle üle kumb on ikka demagoog kas Lauristin või Aaviksoo või, õieti öeldes, ta selgitab meile ilusti, et Aaviksoo on demagoog.

No tõepoolest, ei saa ju oodata, et kunagi TÜ rektor olnud füüsikust inimene tõepoolest on nõnda süütuke ja arvab, et ETV «Foorumi» saate 70% toetus on mingi kogu rahva arvamuse näitaja. Elementaarne, et statistilise uurimise jaoks on ikka olemas tingimused, millal on saab tulemusi arvestada tõsiste järelduste tegemisel.
Nimetatud saatesse võis üks inimene helistada kasvõi sada korda. Ja kui kellelegi on miljon tühine raha, siis ntx kümme tuhat oma arvamususele populaaarsuse võitmiseks kulutada oleks ju naljategu.

Vaimselt süütu vastandiks on küünik. Ja Aaviksoo vastus Lauristinile on küüniline.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

<span>%d</span> bloggers like this: