Posted by: Mirri | veebruar 23, 2008

Kas ETV ebaprofessionaalsus või pahatahtlikkus?

Mulle ei meeldi ETV. No ei meeldi. Ootan riigi (minu!) telekanalilt neutraalsust ja mitte mingit omakohtu tüüpi avalduste tegemist. Ma saan veel aru, kui kollane Kanal 2 tegeleb ärapanemisega aga riiklikult rahastatud telekanal peaks ikka aru andma oma tegevuse tulemustest. Suur pugemine võimuparteile ja valitsusele ei ole ju lojaalsus oma rahvale ja riigile.

Kaks tähelepanekut eilsesetest (reede 22.02) päevauudistest.

Esimene tähelepanek. Saime teada, et üks paha-paha vene kooli õpetaja lahkus koos lastega Theodor Lutsu isamaalise filmi esituselt.

Minu jaoks on esimene signaal see, et lahkujatele esitatu ei meeldinud ja nad arvasid, et elavad demokraatlikus riigis, kus riigitruudust ei pea igava filmi vaatamisega demonstreerima.

Ma arvan, et sellel klassil oli ettevalmistus filmi vaatamiseks puudulik. Ma ei tea, kui palju ette oli teatatud selle filmi vaatamise võimalusest ja milline teabematerjal oli koolidesse saadetud. On kurjast lapsi ilma põhjaliku ettevalmistuseta seda restaureeritud filmi vaatama viia. Siin on oluline, et see on praktiliselt ainus korralikult säilinud Theodor Lutsu film. Tegelikult on ju tegemist rohkem filmiajaloo kui sõjaajaloo demonstreerimisega. Ja ka lastele saab asja huvitavaks teha kui rääkida filmiajaloost ja võib-olla demonstreerida ka mingite teiste selle asjstu filmide katkendeid. Sest minu arvates väärib see film küll vaatamist. Ta on oma ajas tähelepanuväärne teos.

Aga me ei tea, miks ja kuhu need lapsed läksid.

Mul on lapsepõlvest mälestus Lenini mauseoleumi kohustusliku külastamisega. Saba oli kole pikk ja ma ei suutnud seista. Lasksin siis lihtsalt jalga ja hulkusin mingis GUMis. Pärast oli suur pahandus aga pioneerijuht leppis minu valega, et mul tuli pissihäda ja ma eksisin pärast ära.

Ma arvan, et see laste lahkumise uudis oleks võinud ETVs olemata olla või oleks vajanud pikemat lahtiseletamist. Nii jäi see lihtsalt vaenu külvavaks episoodiks.

Teine tähelepanek. Võimetus kajastada kodanikuliikumist “Ei Politseiriigile” .

See kodanikuliikumine oli ju väärt ettevõtmine, mida hindas ka Siseministeerium, tehes eelnõusse sobivad muudatused. Ja tore on, sest just nii (arvestades rahva arvamust) võetakse demokraatlikus riigis seadusi vastu. Aga ETVs leiti, et kui keegi pole hurraa-hurraa nõus valitsuseametniku esialgse projektiga, siis tuleb see teisitimõtleja kohe maa sisse trampida. Ja ei sõnagi sellest, mida see liikumise saavutas. Oli ainult tahe ettevõtmist provokatiivsete küsimustega diskrediteerida.

Tüüpiline pugejate ülepingutamine, sest Siseministeeriumi ametnikud osutusid demokraatliku riigi ametnikeks.


Vastust

 1. Mulle käis ka see koolilaste “uudis” närvidele.

  Mäletan, kuidas selle USAs tehtud filmi “Laulev Revolutsioon” vaatamise aegu eestlastest koolilapsed suure kambaga jalga lasksid. Keegi ei teinud sellest kajastamisväärset sündmust. Ja õigesti toimiti. Sest lapsed on lapsed, ja selliste äraminekute taga on alati puudulik eeltöö.

  Ka seda ei tohi unustada, et mõnede asjade mõistmine on lastele lihtsalt üle jõu.

 2. Samal teemal:
  http://vasak.blogspot.com/

  “ETV juba elabki politseiriigis!”

 3. Mind härib väga see, et televisioon, mille tootmise eest ma maksan, ei süüvi absoluutselt teemasse vaid üritab mingisugust oma maailmavaadet edastada. Kui eraomandis olev asi seda teeb, pole minu asi pigiseda, aga – not from my tax money!

  Seekord tegi korralikku ajakirjandust ainult TV3 (andis mõlemale poolele sõna, otsis ise argumente juurde)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: