Posted by: Mirri | veebruar 3, 2008

Tippnaise vajadused

Sattusin täna lugema Delfit, mida ma tavaliselt ei tee. Ja ennäe, täitsa vahva tekst Kati Murutaril! Mitte see, et ma Katiga nõus oleksin. Mulle lihtsalt meeldib, kui inimesi naiste tööjaotuse asjus provotseeritakse. Sest ainult täitsa tuim inimesetükk ei näe, et keskmise naise töökoormus Eestis on märgatavalt suurem mehe omast. Ja eneseteostusega on asi tõesti nii, et väikeste laste puhul on naine paratamatult mõneks ajaks karjääriredelil tõusust ilma. Aga see selleks.

Ma mõtlesin sellele, mida üks naine vajab. Seksuaalne tarve on kergesti rahuldatav, selles pole küsimus. Aga minu meelest vajab naine täpselt sama mis meeski. Ja pole vahet kas sa oled tippinimene või lausmaa oma. Inimene vajab kaaslast elus, ta vajab lähedast oma inimest. Sellist, kellega liita rõõmud ja jagada mured, kui kasutada seda labasuseni kulutatud, ent sisukat lauset.

Igatsus kaaslase järele, kes loeb su soove silmist, on ju üldinimlik. See ameerikalik, räägi, kui sul on soovid, on vist ratsionaalne aga peaks inimsuhetes olema ajutine. Nii me tõenäoselt peame tegema suhte alguses. Aga seda on vist emake loodus meile ka sisse programmeerinud. Ma mäletan ülipikki öö labi kestnud vestlusi oma tulevase mehega maailmast ja sellest mis seal sees. Arvan, et kui on juba 10 aastat koos elatud, võiks partnerite emotsionaalne vereringe ühine olla.

Nojah, ja kui seda ühist vereringet ei teki või kui see halva elukorralduse tõttu laguneb, siis lähevadki inimesed lahku. Nad pole enam omad.


Responses

  1. Ma arvan, et Murutar võis viidata, et kaaslaseks ning hingesugulaseks sobib naine sama hästi kui mees 🙂

  2. Mina seda Murutarist ei märganud. Aga ka minu meelest pole oluline, et partner oleks tingimata vastassoost. Ja pole ka oluline, et see oluline oma inimene oleks kindlasti seksuaalpartner.

    Liigub ringi lause, et hea seks on nagu hea lõunasöök! No ega me ju ometi pea tipprestorani kokaga lähedased inimesed olema! 🙂

    Inimlik lähedus on selgelt midagi palju rikkamat kui selle võimalikud koostisosad. Ja kõikidel meist pole see komplekt, mis moodustab läheduse, kaugeltki ühetaoline.

    Maailm on mitmekesine ja inimesed erinevad. Igal on õigus omal viisil õnnelik olla.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: