Posted by: Mirri | veebruar 1, 2008

ülitundlik ja huumorivaene mina

Lugesin täna Punase Hanrahani blogist lugu “Juukseželee-Itaalia sõduri relv”. Mulle meeldib see blogi aga täna jäin ma kurvaks. Oli vist naljakas tekst jah. Aga läbivalt käis sõna “itaallased”. Mitte, et mul itaallaste suhtes mingi sentiment oleks. Ei ole. Aga ma olen elanud NSVLis, kus õhutati väljanaermist kõige arenenuma Siberi väikerahvuse suhtes. Ma mõtlen tshuktse. Läksin vahel lausa tülli, kui seltskonnas mõni selline anekdoot räägiti. Siis süüdistati mind, et mul puudub huumorisoon. Olin nõus, et puudugu, aga mina seda Siberi vabastamist tshuksidest kaasa ei tee. Noh, et hakkavad häbenema oma rahvust ja assimileeruvad ja Siberi rikkused …

Sellest saadik on mul teravdatud taju igasuguste naljade suhtes, mis pilavad kogu rahvast. Nagu ajaloost teada võib rahvuslik sallimatus kuhugi vastikusse kohta välja viia.

Samas on muidugi suured naaberrahvad alati üksteise üle irvitanud ja nagu Indrek PH blogis ütles, on antud juhul tegemist prantslaste naljaga itaallaste üle. Ei tea, kas see itaallaste üle naermine ka tegelike itaalia poiste peal realiseerus?

Naer on terviseks. 😉

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: