Posted by: Mirri | jaanuar 27, 2008

Tennisest

DjokovicVaatasin Australian Openi finaali. Jo Tsonga ja Novak Djokovic. Prantslane Tsonga oli seni edetabeli 38. mees ja Djokovic 3. mees. Finaali jõudmiseks tegid mõlemad imet. Tsonga võitis Nadali (2. asetus) ja Djokovic Federeri (1. asetus). Mina olen selle noore serblase fänn sellest ajast kui ta lagedale ilmus. Ei hakka kirjeldama, mis kõik mind tema mängus võlub. Märgin vahest ainult ülikiiret mõistuse liikumist. Tsonga saab aprillis 23 ja Djokovic mais 21.

Aga seekord oli Tsonga jõudmine finaali rabav. Asetamata mängija sedasorti edu võlub publikut. Kui enne mängu usutleti Mats Wilanderit, keda ta võitjana näeb, siis ütles ta, et tahaks Tsonga võitu. Ikkagi uus nägu!

Ma olen kodust saanud kasvatuse, et spordis on oluline ilusa mängu hindamine ka siis, kui soovid teise võitu. Austraalia publik valmistas mulle küll pettumuse, sest nagu kuulda oli, huilgasid kõik Tsonga poolt. Reporter ütles korduvalt, et vähemalt 90% vaatajatest tahab Tsonga võitu. Püha jumal, tahtku aga pidagu ennast ikka vaos. Tegelikult on mul juba tükk aega tunne, et kunagi elitaarne tennisepublik, kes vaatas mängu rafineeritud rahuga, on muutunud samasuguseks nagu jalgpallipublik.

Võitis ikkagi Djokovic 4:6; 6:4; 6:3; 7:6. Nüüd on ta noorim mees, kes kunagi on võitnud Australian Openi!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: