Posted by: Mirri | november 25, 2007

Godiina maksimalna

Ma tegelikult ei mäleta kuidas see kassipoeg meile tekkis, aga ühel heal päeval ta meil oli. Niisugune must, lõua all oli valge lips, aga muidu niisugune must nagu meie tänaval kellelgi teisel ei olnud. Tõesti, säravmust, ilus isane kassipoeg. Panin talle nimeks Mirri. Mu vanem õde armastas raadiot kruttida ja millegipärast meeldis talle üks kanal, kust iga natukese aja tagant tuli lause “Godiina maksimalna …(ja veel midagi)” Aga mina avastasin ühel hetkel, et kassipoeg on kadunud. Ja otsisin teda meeleheitel kisades “mirrimirrimirri”. Mu noorem vend, tollal vast nii viie või kuue-aastane, ütles, et see nimi on kehv kutsumiseks, et samahästi ma võiks kutsuda “Godiina maksimalna” – ja hakkaski hõikuma “Godiina maksimalna, Godiina maksimalna”. Ja ennäe, kassipoeg tuligi voodi alt välja (või kuskilt, igaljuhul oli ta toas).

Mingil määral see Godiina Maksimalna jäi talle nimena külge. Näiteks oli meil naabrimees, mingil ajal oli ta isegi linnapea, endine sõjaväelane. Pühapäeviti armastas ta vanu sõjast pärit vormiriideid kanda, vana ümmargune vanamees, hallid püsti juuksed peas. Kui ta oli kassile tassi piima kallanud, siis teatas: “Gospodin Godiina Maksimalna, teile on toit serveeritud!”

Minu jaoks oli kass ikkagi alati Mirri.

Kuna maja peal elas mitu perekonda, siis oli Mirri üldiselt kogu maja kass. Üldiselt hoitud kass. Tol ajal oli niiviisi, et õue peal oli kuur ja loomad, kass püüdis hiiri, kass elas loomulikku elu. Ma väga täpselt ei mäleta, mis temast sai, võib-olla kui me ära kolisime jäi kass sinna. Ma ei mäleta, et mingit tragöödiat oleks olnud, ma oleksin ju nutnud, kui ta surma oleks saanud. Võib-olla ta kadus ära ühel suvel kui me vanaema-vanaisa juures olime, aga võib-olla jäi lihtsalt sinna. Koerad tulevad ju kaasa, aga kassid jäävad maja juurde.

Advertisements

Responses

  1. Vaga armas ja naljakas lugu.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: